FIND THE ANSWERS

Nails cost $28 per lb. one nail weighs 15g. If you give the store clerk $37 how many nails and change would you get back?

Answer this question

  • Nails cost $28 per lb. one nail weighs 15g. If you give the store clerk $37 how many nails and change would you get back?


Answers