FIND THE ANSWERS

The budget is $419. The the first good is $12 per unit. The price of the second good is $35 per unit. How much does the consumer consume?

Answer this question

  • The budget is $419. The the first good is $12 per unit. The price of the second good is $35 per unit. How much does the consumer consume?


Answers